Międzynarodowy Kongres dla branży logistycznej i opakowań LogInPack,

„Branża logistyki szansą do rozwoju polskiej gospodarki”. Pod takim hasłem w dniach 27-28  czerwca 2023 odbył się Międzynarodowy Kongres dla branży logistycznej i opakowań LogInPack, zorganizowany przez Targi Kielce. Klaster LTPP pełnił rolę Partnera merytorycznego wydarzenia.

Kongres LogInPack to inicjatywa wiodących firm z branży logistycznej i opakowań, które postanowiły stworzyć platformę wymiany wiedzy i doświadczeń oraz debaty na temat najważniejszych wyzwań i trendów w tych sektorach.Gościem specjalnym wydarzenia był Wicepremier i Minister Gospodarki w latach 2012 – 2015 Janusz Piechociński.

W kongresie wzięły udział firmy członkowskie Klastra LTPP a  ZREMB Chojnice zaprezentował kontener samowyładowczy ZREMOVE – innowacyjną propozycję dla branży transportowej.

Jan Kordasiewicz – Wiceprezes ZNIK przedstawił klastrową ofertę i  projekty „E-BOOST” oraz „CENTRUM” podczas PANELU IV: OTWARCI NA NOWĄ RZECZYWISTOŚĆ .

Zaprezentowane zostały także możliwości i oferta usług drona DJI Matrice 30 zakupionego w ramach projektu CENTRUM 4.0- „Zwiększenie potencjału Koordynatora Klastra Logistyczno-Transportowego “Północ – Południe” w zakresie świadczenia nowych, innowacyjnych usług dla Członków Klastra w oparciu o powołanie Centrum Wdrożeniowego Zaawansowanych Technologii Przemysłu 4.0″.

Projekt realizowany przez Koordynatora Klastra LTPP w ramach  POIR 2014-2020 , Działanie 2.3 Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw/ Poddziałanie 2.3.7 Rozwój potencjału Koordynatorów Krajowych Klastrów Kluczowych.

W ramach Kongresu odbyły się liczne panele dyskusyjne, prezentacje i warsztaty z udziałem ekspertów z Polski i zagranicy.Wśród poruszanych tematów znalazły : Logistyka w obliczu wojny i transformacji cyfrowej AI, Gospodarka obiegu zamkniętego, Nowoczesne narzędzia i instrumenty do obsługi logistyki, Automatyzacja i robotyzacja czy Rozwiązania przemysłowe oparte na rzeczywistości wirtualnej.

Kongres zapowiada Międzynarodowe Targi dla Branży Opakowaniowej IN-PACK zaplanowane na 13-15.02.2024