Kongres ESG Polska Moc Biznesu w Warszawie

7 listopada 2022 na PGE Narodowym w Warszawie odbył się Kongres ESG Polska Moc Biznesu poruszający tematy społeczne, gospodarcze, ekologiczne, zarządzania biznesem oraz zdrowia publicznego. Kongres otworzył Prezes Rady Ministrów.

Wydarzenie rozpoczął Panel inauguracyjny  pn KRYZYS I WOJNA – JAKIE WNIOSKI WYCIĄGNIE POLSKA GOSPODARKA. Na kongresie pojawiły się obszary dyskusyjne dedykowane konkretnej tematyce – GOSPODARKA, ŚRODOWISKO, SPOŁECZEŃSTWO, a w nich poszczególne sesje tematyczne  z moderatorami i panelistami, a także dyskusyjne Okrągłe stoły.

Ciekawa dyskusja toczyła się na panelu w części GOSPODARKA pn RYCZAŁTOWY ZUS – ZABÓJCA MIEJSC PRACY W POLSCE moderowanym przez Rzecznika MŚP p. Adama Abramowicza. Po zakończeniu panelu powołano Komitet ds poparcia Projektu obywatelskiego „Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców”.

W części SPOŁECZEŃSTWO  odbyły się m.in. panele poświęcone wojnie w Ukrainie i sytuacji po covidowej, upowszechnieniu i finansowaniu polskiego sportu, roli kobiet w biznesie czy różnorodności biznesowej. Na panelach w części ŚRODOWISKO dyskutowano o rozwoju OZE, oszczędnościach energii i ekologii, GOZ czy dekarbonizacji.

Podczas uroczystej Gali wręczone zostały  nagrody m.in w kategorii Wsparcie dla Ukrainy dla firm, spółek państwowych i organizacji pozarządowych, w kategorii Pomoc w pandemii  oraz nagrody specjalne.

Misją Polskiej Mocy Biznesu jest stworzenie bilansu i wypracowanie korzyści wynikających ze współpracy pomiędzy biznesem a  społeczeństwem. Poza biznesem na kongresie spotkali się przedstawiciele instytucji naukowych, samorządowych, pozarządowych oraz administracji centralnej. W wydarzeniu uczestniczył także p.Marek Świeczkowski – Przewodniczący Rady Klastra LTPP w Gdańsku.

Więcej o wydarzeniu na https://www.polskamocbiznesu.pl/