PAIH EXPO I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą

25 października 2018 na PGE Narodowym w Warszawieodbyło się PAIH EXPO 2018, Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą zorganizowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

Głównym celem projektu adresowanego do polskich, małych i średnich firm jest wsparcie  w zakresie  ich aktywności biznesowej i eksportowej. Wśród wystawców znalazły się m.in. zagraniczne agencje handlowo-inwestycyjne, strefy ekonomiczne, ambasady, polskie instytucje regionalne, banki, izby handlowe.

12 pawilonów tematycznych  gdzie każdy region świata został profesjonalnie i merytorycznie zaprezentowany przez lokalnych ekspertów biur handlowych PAIH,  pawilon  dla inwestorów, dyskusje panelowych z udziałem wyśmienitych gości, warsztaty dające praktyczną i kompleksową wiedzę na temat prowadzenia operacji biznesowych na ściśle zdefiniowanych rynkach. To tylko niektóre punkty programu forum.

W forum uczestniczyli też przedstawiciele Klastra LTPP – p. Jan Kordasiewicz i p. Marek Świeczkowski. PGE Narodowy odwiedziło ponad 4000 gości, przedsiębiorców zainteresowanych eksportem na zagraniczne rynki, którzy dobrze wykorzystali szansę zdobycia kompleksowego doradztwa rynkowego.  Dla Klastra LTPP forum było doskonałą okazją do osobistego spotkania z reprezentantami 14 Polskich Stref Ekonomiczych obecnych na PGE, przedstawicielami Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.