Konferencja Klastra LTPP „Dziedzictwo Gdańskiego Badacza Kosmosu Jana Heweliusza – od tradycji do nowoczesności”

W dniu 26 lutego 2015 w Gdańsku odbędzie się konferencja pod tytułem “Dziedzictwo Gdańskiego Badacza Kosmosu Jana Heweliusza – od tradycji do nowoczesności”.

Organizatorem spotkania jest Klaster Logistyczno-Transportowy Północ-Południe, zrzeszający pomorski biznes, naukę i samorząd lokalny. Konferencji będzie towarzyszyło walne zgromadzenie członków tej organizacji.

Konferencja odbędzie się w Sali Wielkiej Wety w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku o godzinie 14:00. Konferencje ma otworzyć marszałek województwa pomorskiego Wiesław Byczkowski. Wśród gości i mówców mają znaleźć się pomorscy parlamentarzyści, radni miasta Gdańska, dyrektor Muzeum Historii Miasta Gdańska, CBK PAN, Instytutu Elektrotechniki, a także przedstawiciele innych instytucji naukowych, uczelni wyższych i podmiotów komercyjnych.

Konferencja przyczynić się ma do rozwoju firm i instytucji badawczo-rozwojowych związanych z technologiami satelitarnymi, kosmicznymi i astronomią oraz promować realizację w sektorze kosmicznym projektów krajowych i międzynarodowych z dziedziny informatyki, zaawansowanych technologii lotniczych, meteorologii, nawigacji czy aplikacji satelitarnych.

1