Biznes Forum 2020 w Pińsku

W dniach 10-11 grudnia 2020 w Pińsku na Białorusi w formule hybrydowej odbyła się kolejna edycja Biznes Forum i Invest Week zorganizowana przez Poleski Uniwersytet Państwowy.

Forum biznesowe przedsiębiorstw z Polesia Prypeckiego odbyło się w ramach funkcjonowania Klastra innowacyjno-przemysłowego z zakresu biotechnologii i „zielonej gospodarki”, którego aktywnym Członkiem wspierającym jest Klaster LTPP.

Gości reprezentujących organizacje z Polski, Niemiec, Rosji, Ukrainy i Białorusi powitał dyrektor Technoparku Polesie A.B Kozyr.Zagraniczni uczestnicy forum zaprezentowali swoje projekty online.Na zaproszenie Rektora Uniwersytetu – Konstantina Szebeko, w wydarzeniu uczestniczyli zdalnie przedstawiciele Klastra LTPP: p. Jerzy Uziębło – Wiceprzewodniczący Klastra i  p.Henryk Barsow, który przedstawił prezentację „Statki na paliwie wodorowym”.

Gospodarze wydarzenia pokazali  swoje projekty m.in.Poleski Uniwersytet Państwowy przedstawił  osiągnięcia, w tym: „WIRTUALNE CENTRUM EDUKACJI” i ciekawe projekty z zakresu zielonej gospodarki. Zaprezentowało się także  9 start-upów uczelni i szkół z Pińska, oceniane przez komisję, w której znaleźli się przedstawiciele Klastra LTPP.

Fot. Poleski Uniwersytet Państwowy