BALTEXPO 2017

Ponad 280 firm i instytucji uczestniczy w  19 Międzynarodowych Targach Morskich Baltexpo 2017 ,które rozpoczęły się                        11 września  br w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Amberexpo w Gdańsku.

 

 

 

To najstarsze i największe w Polsce oraz jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń targowo-konferencyjnych poświęconych gospodarce morskiej. Targi odbywają się w cyklu dwuletnim, nieprzerwanie od 1982 roku.

Podczas targów spotkali się także członkowie Klastra Logistyczno Transportowego Północ Południe.

Wśród wystawców znaleźli się Investgda, Polski Rejestr Statków, Centrum Techniki  Okrętowej, Politechnika Gdańska, Grupa  Stoczni Gdańsk, Stocznia Remontowa Nauta, Remontowa Lighting Technologies, ASE Automatic Systems Engineering, Aluship Technology, Nelton, Gospodarkamorskapl.

Tematyka wydarzenia obejmuje główne obszary gospodarki morskiej: przemysł okrętowy, offshore, infrastrukturę portów i przemysłu morskiego, logistykę w transporcie morskim, żeglugę morską i przybrzeżną, żeglugę śródlądową i gospodarkę wodną oraz bezpieczeństwo i ochronę portów, ochronę środowiska.

W 2017 roku wśród najciekawszych wydarzeń towarzyszących odbywających się w ramach BALTEXPO 2017 znajdą się:

  • Debata otwarcia „Transnarodowe synergie w rozwoju przemysłów morskich”
  • Centrum Innowacji i Zaawansowanych Technologii –
  • Konferencje i seminaria poświęcone infrastrukturze i logistyce
  • Strefa Praktyk i Pracy – .
  • Nordic & Central Europe Maritime Ties – Business Mixer –