GITEX 2020 Technology Week w Dubaju, 6-10 grudnia 2020

Po roku straconych okazji Targi GITEX w Zjednoczonych Emiratach Arabskich powróciły z okazji 40-lecia z 5 niezwykłymi dniami, otwarte dla biznesu całego świata.Pomimo niepewnych czasów organizatorzy postawili na siłę ludzi. W tym roku GITEX, GITEX Future Stars, GISEC, Future Blockchain Summit i Marketing Mania stały się  wydarzeniem  NA ŻYWO, w Dubaju.

 

Ponad 1200 innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych, start-upów i podmiotów rządowych z ponad 60 krajów, 200 najbardziej aktywnych inwestorów z ponad 30 krajów, 350 prelegentów z 30 krajów pojawiło się na żywo na scenach w Dubaj World Trade Center.

Klaster LTPP zorganizował  misję na targi GITEX  oraz wspólny polski pawilon dla członków Klastra w ramach realizowanego projektu„ZEA – Wsparcie eksportu dla członków Klastra Logistyczno Transportowego „Północ -Południe” na rynku Emiratów Arabskich”, w ramach POIR, Poddziałanie 2.3.3 Umiędzynarodowienie Krajowych Klastrów Kluczowych.

Na  klastrowym stoisku zaprezentowały się firmy członkowskie  Viz-Art Automation i C&K KDG, a  kolejne dwie : VMS Media i Blue Technology wzięły udział w misji biznesowej do Dubaju. Organizacja wyjazdu na targi Gitex 2020 stała się także okazją do partnerskiej współpracy z MK Business Link – firmą specjalizującą się w rynkach krajów Bliskiego Wschodu, szczególnie w Emiratach Arabskich.

Podczas tagów odbyło się  pięć konferencji technicznych, z których każda poświęcona była  podstawowym branżom, a głównymi prelegentami na poszczególnych sesjach byli  czołowi przedstawiciele  świata technologii i biznesu.Sztuczna inteligencja, Smart Cities&5G, Start – upy, Fin Tech,  Edukacja, Ochrona zdrowia, Mobilność, Transport i łańcuchy dostaw przyszłości , to tylko niektóre poruszane tematy

Tegoroczny program konferencji to też bezprecedensowa platforma do oduczenia się strategii sprzed COVID, ponownego przemyślenia i zmiany perspektyw oraz przygotowania firm i na przyszłość i nowości, które pojawiają się w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie biznesu.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz relacja  na:

https://www.gitex.com/

 https://www.facebook.com/GitexTechnologyWeek/

https://www.facebook.com/KlasterLogTransPP

Fot.Gitex, Klaster LTPP