EU-Korea Cluster Matchmaking Event w Wiedniu

Europejska Platforma Współpracy  Klastrów(ECCP) zorganizaowała w Wiedniu w dniach 6-8 listopada 2018,spotkanie matchmakingowe w ramach European Utility Week –„EU-Korea Cluster Matchmaking Event”.

Wydarzenie dedykowane  klastrom europejskim miało na celu  wymianę informacji i nawiązanie kontaktów z partnerami z Korei Południowej, a także stworzenie platformy wymiany między europejskimi organizacjami klastrowymi. Wizyta delegacji koreańskiej w UE była skierowana na  wsparcie współpracy klastrów w zakresie strategicznych partnerstw biznesowych opartych na porozumieniu administracyjnym pomiędzy koreańskim Ministerstwem Handlu, Przemysłu i Energii ,Koreańską Korporacją Przemysłową Republiki Korei oraz Dyrekcją Generalną Komisji Europejskiej ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (DG GROWTH) z maja 2018 r.

Europejska Delegacja Klastrów została wybrana ze względu na zainteresowanie współpracą w sektorach przemysłowych, takich jak:

  • Cleantech
  • Smart city
  • Transport (electric mobility)

 

 

Klaster LTPP otrzymał zaproszenie na to wydarzenie i jako jedyny  z Polski uczestniczył w spotkaniu. Prezentację możliwości kooperacyjnych z zakresu elektromobilności  przedstawił w Wiedniu p.Marcin Wozbonowicz.

W wydarzeniu wzięli udział  przedstawiciele ponad 20 klastrów europejskich i 7 koreańskich, członkowie  Komisji Europejskiej ds. Innowacji i Zaawansowanych Technik Produkcyjnych, eksperci energetyki, relacji biznesowych z krajami Azjatyckimi oraz przedstawicieli lokalnych władz.

Podczas spotkań i sesji  była też możliwość zapoznania się  z nowym programem Komisji Europejskiej ekspansji zagranicznej dla klastrów, nowymi trendami oraz prowadzonymi badaniami z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Dwudniowe wydarzenie zakończyło się wizytą w Austriackiej firmie CES Clean Energy Solution zajmującej się problemami zrównoważonego rozwoju miejskiego, rozwiązaniami w zakresie ‘zielonej’ energii i  E-mobilnością.