Archiwum kategorii: Wydarzenia

Międzynarodowa Konferencja Klastrowa, Tbilisi, Gruzja

W dniach 9-14 lipca 2018 w stolicy Gruzji Tbilisi,  odbyła się Międzynarodowa Konferencja Klastrowa oraz warsztaty dotyczące polityki klastrowej z udziałem organizacji z Gruzji, Ukrainy, Węgier, Białorusi, Mołdowy, Rumunii i Polski oraz innych państw UE. Jednym z uczestników był Klaster LTPP.

To kolejne wydarzenie zorganizowane w ramach programu Unii Europejskiej Partnerstwo Wschodnie Plus.Podczas sesji plenarnej w dniu 12 lipca podpisano „Porozumienie o Współpracy” pomiędzy wszystkimi organizacjami.

Memorandum podpisali:

Klaster Gruzińskie Stowarzyszenie Turystyki z Gruzji – dyr. Natalia Kvachantriadze, Klaster Eko-energetyka Podkarpacka z Ukrainy – Lyudmyla Shyyko, Stowarzyszenie Automatyki Przemysłowej z Ukrainy – Oleksandr Yurchak, Międzynarodowy Innowacyjny Klaster Energii Odnawialnej i Budownictwa Przemysłowego z Budapesztu, Węgry – Ramon Vivanco Mugarra, Polski Klaster Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy z  Lublina  Polska- Michał Pukacz, Klaster

Logistyczno Transportowy Północ Południe z Gdańska, Polska – Jan Kordasiewicz, Klaster Inżynierii Transylwańskiej z Bukaresztu, Rumunia – Kinga Kristo, Klaster Energii i Biomasy  z Mołdowy – Ion Muntean,Klaster Rumuńska Zielona Energia z Bukaresztu, Rumunia – Maria

Gaspar, Gruziska Platforma Klastra Narodowego z Gruzji – Nodar Dzidzikashvili,Innowacyjny Przemysłowy Klaster Biotechnologii i Zielonej Gospodarki z Białorusi – Olga Zolotareva.

 

 

 

 

Fot. ICARTI

Business Networking Event w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

15 czerwca br  w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku miało miejsce niecodzienne wydarzenie Business Networking Event – integracyjne spotkanie biznesowe zorganizowane przez Fundację na Rzecz Rozwoju Talentów, „Pracodawców  Pomorza” i Gdański Teatr Szekspirowski we współpracy z Klastrem LTPP.

To autorski cykl spotkań dla przedsiębiorców, menadżerów i liderów, którego celem jest tworzenie sieci długoterminowych relacji pomiędzy ludźmi biznesu. Gospodarzem spotkania był p. Ireneusz Osiński, wśród prelegentów znaleźli się nietuzinkowi goście ,którzy

realizują swoją wizję i chętnie dzielą się doświadczeniami , m.in. Diana Volokhova, finalistka drugiej edycji polskiego MasterChef’a , czy Tadeusz II Piotr Górski,  pasjonat i praktyk brandingu.

„Brending&Jakość” -temat przewodni spotkania,  otworzył niepowtarzalną przestrzeń do wystąpień gości ale przede wszystkim rozmów i dyskusji kuluarowych. Podczas sesji networkingowych spotkało się prawie 200 uczestników! Była okazja do wymiany myśli, nawiązania nowych znajomości i rozpoczęcia współpracy. Warto dodać,że niezobowiązująca atmosfera spotkania sprzyjała tworzeniu relacji pomiędzy uczestnikami, a także prelegentami. Taki format spotkań biznesowych bardzo dobrze wpisuje się w działalność Klastra LTPP.

 

Networking Business Event okazał się bardzo udanym spotkaniem,wychodzącym naprzeciw potrzebom firm środowiska gospodarczego Pomorza szukającego nowych kierunków rozwoju i sposobów na efektywną rekomendację usług.

 

Relacja z wydarzenia na http://pracodawcypomorza.pl/2018/06/19/business-networking-event/